ONN MEDİA

Avropa Liqası: Bu gün 43 oyun keçiriləcək

Avropa Liqası: Bu gün 43 oyun keçiriləcək
11 İyul 2019 - 10:41

Bu gün UEFA Avropa Liqasında I təsnifat mərhələsinin ilk görüşlərinə yekun vurulacaq.

ONN media xəbər verir ki, turnirin əsas oyun günündə 43 qarşılaşma təşkil olunacaq. Azərbaycan təmsilçilərindən “Səbail” Bakıda Rumıniyanın “Universitatya” (Krayova) komandasını qəbul edəcəyi halda, “Neftçi” Kişinyovda Moldova “Sperantsa”sının qonağı olacaq.

“Səbail” mərhələ adlasa, “Honved” (Macarıstan) – “Jalgiris” (Vilnüs, Litva) cütünün qalibi ilə qarşılaşacaq. Bu baxımdan, Budapeştdəki qarşılaşma da diqqət mərkəzində olacaq.

“Dinamo” (Tbilisi, Gürcüstan) – “Enqordani” (Andorra) cütünün qalibi isə II təsnifat mərhələsində “Qəbələ” ilə qarşılaşacaq.

Avropa Liqası

I təsnifat mərhələsi, ilk oyunlar

11 iyul

17:30. “Pünik” (Ermənistan) – “Şkupi” (Şimali Makedoniya)

18:00. “Ordabası” (Qazaxıstan) – “Torpedo” (Kutaisi, Gürcüstan)

18:45. “Ventspils” (Latviya) – “Teuta” (Albaniya)

19:00. “Alaşkert” (Ermənistan) – “Makedoniya Gerçe” (Şimali Makedoniya)

19:30. “Laçi” (Albaniya) – “Hapoel” (Beer-Şeva, İsrail)

19:30. AEK (Kipr) – “Petrokub” (Moldova)

19:45. “Trans” (Estoniya) – “Buduçnost” (Monteneqro)

20:00. “Flora” (Estoniya) – “Radniçki” (Serbiya)

20:00. “Kuopio” (Finlandiya) – “Vitebsk” (Belarus)

20:00. “Səbail” (Azərbaycan) – “Universitatya” (Rumıniya)

20:30. “Baltsan” (Malta) – “Domjale” (Sloveniya)

20:30. “Riteryay” (Litva) – “Klaksvik” (Farer adaları)

20:30. “Rujomberok” (Slovakiya) – “Levski” (Bolqarıstan)

21:00. “Akademiya Pandev” (Şimali Makedoniya) – “Zrinski” (Bosniya və Herseqovina)

21:00. “Brondbü” (Danimarka) – “İnter” (Turku, Finlandiya)

21:00. “Debretsen” (Macarıstan) – “Kukesi” (Albaniya)

21:00. “Dinamo” (Tbilisi, Gürcüstan) – “Enqordani” (Andorra)

21:00. “Makkabi” (Hayfa, İsrail) – “Mura” (Sloveniya)

21:00. “Sperantsa” (Moldova) – “Neftçi” (Azərbaycan)

21:00. “Brann” (Norveç) – “Şemrok Rovers” (İrlandiya)

21:00. “Jalgiris” (Kaunas, Litva) – “Apollon” (Kipr)

21:00. “Kruzaders” (Şimali İrlandiya) – “B-36 Torshavn” (Farer adaları)

21:00. “Liepaya” (Latviya) – “Dinamo” (Minsk, Belarus)

21:00. “Malmö” (İsveç) – “Ballumena” (Şimali İrlandiya)

21:00. “Mölde” (Norveç) – “Reykyavik” (İslandiya)

21:00. “Radnik” (Bosniya və Herseqovina) – “Spartak” (Trnava, Slovakiya)

21:00. “Şaxtyor” (Soliqorsk, Belarus) – “Hibernian” (Malta)

21:30. “Fola Eş” (Lüksemburq) – “Çixura” (Gürcüstan)

22:00. “Konnax” (Uels) – “Kilmarnok” (Şotlandiya)

22:00. “Olimpiya” (Lyublyana, Sloveniya) – “Riqa” (Latviya)

22:30. “Çukariçki” (Serbiya) – “Banants” (Ermənistan)

22:30. “Styaua” (Buxarest, Rumıniya) – “Milsami” (Moldova)

22:30. “Zeta” (Monteneqro) – “Vidi” (Macarıstan)

22:30. “Dunayska Streda” (Slovakiya) – “Krakoviya” (Polşa)

22:30. “Europa” (Cəbəllütariq) – “Legiya”(Polşa)

22:45. “Aberdin” (Şotlandiya) – “Rovanyemi” (Finlandiya)

22:45. “Kliftonvill” (Şimali İrlandiya) – “Hoqesun” (Norveç)

22:45. “Kork Siti” (İrlandiya) – “Proqres” (Lüksemburq)

22:45. “Sent-Patriks” (İrlandiya) – “Nörrçöpinq” (İsveç)

23:00. “Honved” (Macarıstan) – “Jalgiris” (Vilnüs, Litva)

23:00. “Şiroki Briyeq” (Bosniya və Herseqovina) – “Kayrat” (Qazaxıstan)

00:00. “Breydablik” (İslandiya) – “Vaduts” (Lixtenşteyn)

00:00. “Styarnan” (İslandiya) – “Levadiya” (Estoniya)

10 iyul

19:55. “Jeness” (Lüksemburq) – “Tobol” (Qazaxıstan) – 0:0

9 iyul

19:55. “Sent Josefs” (Cəbəllütariq) – “Reyncers” (Şotlandiya) – 0:4

20:00. “Qzira” (Malta) – “Hayduk” (Split, Xorvatiya) – 0:2

21:30. MOİK (Sofiya, Bolqarıstan) – “Titoqrad” (Monteneqro) – 4:0

Qeyd edək ki, cavab görüşləri 16 – 18 iyulda keçiriləcək.


ONN informasiya agentliyi

image_print Çap Et
OXŞAR XƏBƏRLƏR
Şərhlər
Şərh yoxdur
ONN-agentlik.png ONN-agentlik.png ONN-agentlik.png

© Müəllif hüquqları qorunur. Powered by ONN GROUP